Підтверджень того, що бактерицідне мило корисніше й ефективніше від звичайного, знайдено не було. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) заборонило використовувати кілька поширених інгредієнтів бактерицидних засобів гігієни.
Американські мед. співробітники відшукали в антибактеріальному рідкому милі, гелях для душу і засобах для вмивання 19 активних складових, здатних принести хвороби людині. Вчені дізналися, що мило з триклозаном і без діють з однаковою швидкістю, якщо мова йде про необхідність знищити на руках бактерії, здатні пошкодити імунній системі.
Крім того, деякі експерименти показали, що антибактеріальні інгредієнти при довгостроковому застосуванні приносять більше шкоди. Зокрема, дані деяких досліджень свідчать, що затяжний вплив деяких активних інгредієнтів, наприклад, триклозану (рідке мило) і триклокарбан (тверде мило), може становити загрозу для здоров'я: створювати стійкість бактерій або приводити до гормональних змін.
Виробникам встановили термін в один рік, щоб переглянути рецептуру власної продукції і видалити заборонені компоненти. Деякі почали робити це ще до заключного вердикту FDA, щоб уникнути падіння продажів.
Минулі тестування показали, що тривале використання деяких активних інгредієнтів, що містяться в бактерицидних продуктах, може становити загрозу для здоров'я, приводячи до бактеріальної резистентності або порушення роботи гормонів.
Лабораторні досліди підтвердили - ефективність засобів із даними активними інгредієнтами не перевищує ефективності звичайного мила, при цьому, вони можуть бути небезпечними для здоров'я.
У разі відсутності доступу до води вчені радять використовувати дезінфікуючі засоби, що містять, як мінімум, 60% спирту.